تبلیغات
همسران اول - توفان های مخرب عشق

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

توفان های مخرب عشق

هر زمان عملی انجام دهید که موجب ناراحتی همسرتان شود ، واحدهای عشق را برداشت می کنید . اما اگر بخواهیم منطقی برخورد کنیم متوجه می شویم که اجتناب از همه  مشکلات و سختی های زندگی تا حدودی غیر ممکن است . به ویژه مشکلات  زناشوئی ، حتی در بهترین ازدواج ها زن و مرد گاهی به یکدیگر آسیب می زنند.

گاهی اشتباهات سپرده بانک عشق را تضعیف می کند اما تا وقتی به عنوان اشتباه در نظر گرفته شوند می توان با یک عذر خواهی سریع ،آسیب را درمان کرد واز کاهش سپرده ممانعت به عمل آورد .
اما وقتی اشتباهی به عادت تبدیل شود ، یعنی بارها و بارها تکرار شود ، تعادل بانک عشق در وضعیت خطرناک قرار می گیرد . در این موقعیت ها عذرخواهی تاثیر کمی دارد . زیرا هیچ عملی برای ممانعت از برداشت واحدهای عشق انجام نشده است.من این عادت را که موجب تهی شدن بانک عشق می شود ، توفان های مخرب عشق می نامم، زیرا بیش از هر عامل دیگری موجب تخریب عشق می شود .

تمثیلی از تور ماهیگیری                                                                                  

ازدواج مثل تور ماهیگیری است. ماهیگیر هرروز تور می اندازد تا ماهی بگیرد و آنها را در بازار بفروشد.
 مرد ماهیگیر هر روز ماهی های داخل تور را خالی می کند ، اما آشغال های داخل در تور، باقی می ماند . بالاخره تجمع مقدار زیادی آشغال در تور ماهیگیری موجب می شود که او به سختی تور را تحمل کند تا  آن را از داخل قایق به درون آب بیندازد، ضمن اینکه جمع کردن تور از داخل آب نیز برایش مشکل تر می شود .
 سر انجام از سر خشم تور را اره می کند و بدون آن به خانه باز می گردد .و تا تور جدیدی نخرد ، قادر به گرفتن دوباره ماهی نخواهد بود .


ماهیگیری دیگر هر بار که تورش را از دریا جمع می کند ،آشغال های موجود در تور را بیرون می ریزد . بنابراین هر بار که تورش را به دریا می اندازد ، تور تمیز و آماده ماهیگیری است.

در نتیجه همیشه می تواند به اندازه کافی ماهی بگیرد و خرج زندگی اش را تامین کند .

در این مثال ، ماهی ، نیاز های عاطفی است که در ازدواج بر طرف می شود و آشغال ها ، توفان های مخرب عشق هستند ، عاداتی که موجب ناخشنودی می شوند .

ازدواج های مشکل دار همانند تور ماهی گیری اول هستند. فوران های خشم ، قضاوت های نامحترمانه ، رفتارآزار دهنده و رفتار مستقلانه مخرب ، درخواست های خودخواهانه و عدم صداقت در طول زمان جمع می شوند. مجموع نا خشنودی های آنها خواست و تمایل زن و شوهر را برای برطرف کردن مهم ترین نیازهای یکدیگر تخریب می کند . در پایان زندگی مشترک برای هیچ یک از دو طرف هیچ فایده ای ندارد و به جدایی یا طلاق عاطفی ختم می شود .


ازدواج های خوب مانند تور ماهیگیری دوم هستند . توفان های مخرب عشق به محض پدیدار شدن ،حذف می شوند و شرایط را برای برطرف کردن نیازهای عاطفی همسران آسان می کنند .

در نتیجه پیامد از میان رفتن توفان های مخرب عشق ، رشد عشق است .


منبع : کتاب توفان های مخرب عشق
دکتر ویلارد اف.هارلی


                                                               طبقه بندی: یاس،
برچسب ها:توفان مخرب عشق، بانک عشق،
[ دوشنبه 1393/05/20 ] [ 18:40 ] [ yas ] [ نظرات()