تبلیغات
همسران اول - پنجره اینترنت...

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

پنجره اینترنت...

روزگاری همسرمان را به خاطر ده ها ویژگی مثبت انتخاب کرده ایم و به خاطر این ویژگی ها ، چند ویژگی منفی اش را هم پذیرفته ایم. اما با گذشت چندصباح و یکنواخت شدن زندگی ، نسبت ها جایشان را عوض می کنند .

همه خوبی ها به خاطر تکراری شدن ، تبدیل به ویژگی های خسته کننده می شوند و بدی ها در نگاهمان بزرگ ...

وقتی با همسرمان زندگی می کنیم، خوبی ها و بدی ها را خوب نمی بینیم. رفتارها، پشت پرده عادت گم می شوند و شیرینی آغازین خود را از دست می دهندآنگاه مقایسه و یافتن آدم بهتر شروع می شود! کافی است کسی پیدا شود که فقط همان چند ویژگی منفی  را نداشته باشد ؛ فوری وارد قلبمان می شود و به آسانی جای همسرمان را می گیرد .

 

این روزها ، بازترین پنجره ورود آدم تازه ، اینترنت و تلفن همراه است .

اینترنت مانند بسیاری از پدیده های دنیای امروز بومی ایران نیست؛


کاربران اینترنت بر اساس فرهنگ و زبان اروپا و آمریکا، مخاطب را “تو” و نه شما خطاب می کنند و به اندازه ای که پشت هم آمدن ضمیرها و فعل های مربوط به مخاطب مفرد در زبان اینترنت عادی است، در زبان فارسی و فرهنگ ایرانی _اسلامی ما،  ایجاد شک و ابهام می کند.


 وقتی این شک و ابهام ، به دنیای همسری وارد شود، مانند مشعلی است که به انبار پارچه بیندازند ، آرام می سوزاند و خاکستر می کند.

و اگر در این مسیر ، یک طرف ماجرا خود به خود و از پیش اهل تردید باشد و طرف دیگر اهل رفع سوء تفاهم نباشد ، طلاق حتمی خواهد بود.

 

متاسفانه کسانی پیدا می شوند که وقتی لحن نوشته یا پیام اینترنتی شان را می خوانید، انگار می خواهند کاستی های همسرشان را از راه گپ زدن با مشابه او پر کنند...

 

اینترنت فقط و فقط هم برای نابودی فرهنگی ایجاد نشده اما اگر راه درست استفاده از آن را ندانیم ، می تواند تبدیل به نابودگری آرام و بی رحم شود.


*** نظر شما در این مورد چیست ؟طبقه بندی: یاس،
[ چهارشنبه 1393/04/25 ] [ 13:01 ] [ yas ] [ نظرات()