تبلیغات
همسران اول - پیوندزخم خورده 2

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

پیوندزخم خورده 2
اولین واکنش همسرزخم خورده :

مدفون در زیر کوهی از صدمات روحی "من در عمق وجودم اعتمادم را به دنیا و به خودم از دست دادم"

شما به هیچ طریقی نمیتوانید خود را در برابر این حقیقت کوبنده و خرد کننده آماده کنید از خود میپرسید :من کجابوده ام ؟آیا من روی این سیاره زندگی میکنم ؟احتمالا ذهن و جسم شما در حالت شوک به سر میبرد اعتمادتان نسبت به نظم و عدالت در جهان از بین رفته است به علاوه حس داشتن کنترل بر زندگی عزت نفس و مفهومی که از خود در ذهن داشتید اینکه کی هستید همه محو و نابود شده اند .

شمای از خود بیگانه ، دیوانه وار از افراط به تفریط میروید لحظه ای مصمم و متکی و لحظه ای سرافکنده و بیچاره اید شما که در زیر احساساتی چنان حاد و شدید خرد شده اید ممکن است از خود بپرسید نکند دارم دیوانه میشوم ؟میخواهم به شما اطمینان بدهم که اینطور تیست بلکه در حقیقت آنچه تجربه میکنید پاسخی عادی و مناسب به تجربه ای سخت و تکان دهنده است .

شما نه تنها از فقدان انسجام در رابطه زناشویی خود که از فروپاشی توهم دوست داشته شدن /اینکه به گمان خود کانون توجه همسرتان بوده اید / و از محو صمیمیتی که به خیال خود تا ابد بین شما و همسرتان دوام می یافت گیچ و منگ به دور خود میچرخید اما به سلامتی خود شک نکنید .

یک نمونه :زنی که بعد از 13سال زندگی مشترک از شوهرش شنید که میخواهد جای او را با پرستار بچه یعنی یک دختر جوان که جای دختر مرد بود عوض کند .
نخستین عکس العمل زن این بود:امکان ندارد ما زوج کامل و جوری هستیم !
اما وقتی مرد دست آن دختر را گرفت و رفت زن تقریبا یک ماه در رختخواب افتاد. 

از آن آدم پرشور و پرکار تبدیل شد به یک افسرده گوشه گیر دیگر اعتماد به نفسی برایش نماند . حتی خود را لایق سرپرستی فرزندش نمیدانست  تا اینکه بعداز ده سال ، بعد  از شرکت در یک کارگاه آموزشی در زمینه اختلال تنشی به دنبال ضربه روحی فهمید ، انسان تحت تاثیر تنش عاطفی شدید ممکن است خود را از زندگی کنار کشیده و تماس با خویشتن را از دست بدهد و حتی دچار پندارهای واهی و هذیان شود.
 تازه متوجه قضیه شد که اینطور!من دچار اغتشاش ذهنی نیستم و همه چیز روال عادی خود را طی میکند . کاش این را زودتر میفهمیدم در اینصورت کمتر احساس تنهایی میکردم و زودتر در آینده ای دیگر را به روی خودم باز میکردم .

شما وقتی بفهمید تمام این احساسات خرد کننده تان پاسخی مناسب به آن ضربه هولناک است زودتر روی پای خود می ایستید و شفا را آغاز میکنید یادتان باشد بزرگترین تهدید برای بهبودی "از دست دادن امید است "


*منبع : کتاب پیوند زخم خورده ، نوشته خانم دکتر اسپرینگ ، ترجمه مرجان فرجی
** با تشکر از  خانم دریا  برای  تایپ و فرستادن این مطلب .


گل مریم

در مورد مقصر بودن مرد در خیانت شکی نیست تا او بر تعهد خود پایبند باشد وخیانت نکند، هیچ کس نمی تواند او را از زندگی اش دلسرد کند حتی با وجود مشکلات طبیعی وگذرای هر زندگی .

اما به زعم بنده هر خیانت زناشویی شریکی دارد که اگر بد اخلاقی های جامعه این گونه مجاز نداند   وبرحرمت ها احترامی گذاشته شود  ، مسلما صورت نمی گیرد .

تا زمانی که زنان معشوقه ،همنوع خود را برای خودخواهی ها وسرو سامان گرفتن خود ورفع نیازها ولو به شکل طرد ونابودی احساس زن دیگر، نمی بینند نمی توان تنها یک نفر(مرد) را به تنهایی مجازات کرد .


شناخت زنهای خیانت کارومعرفی ویژگیهای آنها کمک می کند تا والدین در تربیت صحیح آنها تلاش بیشتری به خرج دهند ، اگر خود راه را گم نکرده باشند.

پس با اندیشه این که مردان برهنگی حریم ها را در زنان جامعه ببینند وطاقت بیاورند امری ناشدنی است .

آیا مردان  تنهاوبی شریک خیانت می کنند ؟ تا زن خائنی نباشد ؟


برای متن بالا از مقاله خانم دکتریعنی این قسمت گوش دادن وحرف زدن بعد از خیانت چند پیشنهاد دارم .

اگر شرائط تلخ خیانت در دوران سوگ ویا بعد از آن بقدر ی خاطر تان را آزرده کرده ودر گذشته نیز به دلیل مشکلات نتوانسته اید رابطه درستی در گفتمان داشته باشید وعموما کار به مشاجره می کشیده وهم اکنون نگران تکرار آن مشاجره خصوصا که معضل وبهانه خیانت هم به آن افزوده شده است ، میتوانید از شیوه های دیگر مانند نوشتن ،ایمیل زدن وچت کردن استفاده کنید .

این روش باعث میشود با آرامش وبه دور از توهین ویا مشاجره ویا ناتوانی در بیان احساس هر دو ،مطالب به خوبی بیان شود ونیازها مطرح وشناسایی شود .

ایمیل زدن ونوشتن نامه تا مدتی که مسائلتان کاملا مطرح وتخلیه احساس شود کمک میکند تا اگر مهارت کنترل خشم را بلد نیستید خصوصا آقایان ویا آقایان در حس گفتاری مشکل دارند شیوه های موقت برای نزدیک شدن به یکدیگر ودرک متقابل باشد .

زندگی وروال عادی خود را داشته باشید ودر لحظات نیاز فقط بخواهید که ایمیلش را چک کند و یا نامه را بخواند.

شیوه دیگر صحبت کردن در مکانهایی غیر از منزل است مانند پارک .رستوران و...

این مکانها برای کنترل خشم وبی پروایی والبته تلطیف روحیه هر دو کمک کننده است .

گاهی شاعرانه بودن محیط درد دل وگفتمان میتواند به ایجاد حس اعتماد سازی وپشیمانی وتلاش برای باز ساری خود وخسارات وارده کمک کند و یادآور جاذبه های اول زندگی وتداعی آن عاشقانه ها که بهترین آن مسافرت دونفره است ،باشد.

هیچ گاه از او نخواهید خاطرات با معشوقه را برای دلخوشی شما به لحظات نفرت انگیزدر خاطر خود ویا شما مبدل کند تا خودتان خود را گول بزنید واو نیز شما را فریب دهد .

بهتر است اگر صحبتی میشود فقط در مورد خود خیانت واحساس وروزگاری که بر شماوفرزندان گذشته باشد نه بر آنان .

این خود یک تعرض دیگر به شما ست که او باید این حریم را نگه دارد .

او هرگز نباید خیانت خود را فراموش کند .اما یادآوری آن نباید توسط شماومستقیما انجام شود .

مردان به راحتی از خطای خود میگذرند وزود خود را می بخشند .ولحظات با شما را تبدیل به فرصت برای خود می کنند .گرچه شما در ابتدا آن احساس را به او ارزانی میکنید . اما او باید برای جبران خطای خود تلاش کند وامتیازهای بیشتری به فراخور زندگیتان بدهد.

* با تشکر از گل مریم عزیزطبقه بندی: یاس،
برچسب ها:بی وفایی، همسران،
[ یکشنبه 1393/06/2 ] [ 13:47 ] [ yas ] [ نظرات()