تبلیغات
همسران اول - عوارض تعدد زوجات از دیدگاه روانشناختی

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

عوارض تعدد زوجات از دیدگاه روانشناختی

شاید به دید خیلی از افردای كه از بیرون به موضوع تعدد زوجات نگاه می كنند این عمل جالب و توأم با لذت باشد، اما واقعیات موجود در جامعه و همچنین تجربیات كلینیكی دفاتر مشاوره، گویای حقیقتی است كه خیلی از افراد با آن ناآشنا هستند.

در كشور ما ملاك های كنترل رفتار یا ویژگی یك رفتار سالم از سه بعد شرعی، قانونی و عرفی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

شاید قانون راهكارهایی را برای این كار مشخص كرده و همچنین شرع مجوز این عمل را برای عده یی فراهم آورده باشد،

ولی عرف جامعه با این مساله كاملاً مخالف است و كسی كه به طرف تعدد زوجات می رود را به دید ناخوشایند نگاه می كند.

زمانی كه فردی برای دومین بار دست به انتخاب همسر می زند و او دلیل قانع كننده ی شرعی، عرفی، و قانونی برای این كار ندارد، جامعه این رفتار را تایید نكرده و او مجبور است تا مدت ها این رفتار را پنهان كند. این پنهان كاری و انجام رفتارهایی به دور از انتظار و همچنین ترس از آشكار كردن این رفتار برای فرد تولید استرس می كند.

به زبان ساده تر این كه وقتی فردی مدتی با استرس و هیجان منفی زندگی كند و مدام در این فكر باشد كه نكند این كار آشكار شود و دیگران از این عمل غیر عرفی مطلع شوند، كیفیت زندگیش كم خواهد شد.

كند شدن رفتار و اعمال زندگی به دلیل اشتغالات بعد از همسر گزینی، اختلالات فاحشی در سطح كاركردهای معمولی فرد به وجود خواهد آورد و از زندگی با كیفیت دیگر خبری نیست.

دروغ گفتن های فراوان و پنهان كاری های زیاد در رفتار فرد عاملی است كه در دیگران شك و تردید ایجاد می كند و حساسیت های زیاد را در همسر اول به وجود می آورد.

از بین رفتن وجه و اعتبار مرد در بین فرزندان و همسر اول و خانواده، موردی است كه به مراتب دیده می شود.

اختلال در خواب، اختلال در خوردن، بی قراری، تپش قلب شدید، رانندگی با شتاب و به همراه پرخاشگری و در نهایت كم بودن كیفیت در زندگی نتیجه ی یك ازدواج مجدد برای بسیاری از مردم است.

طبقه بندی: یاس،
برچسب ها:تعدد زوجات، عوارض خیانت، مردمتاهل،
[ چهارشنبه 1393/05/22 ] [ 20:20 ] [ yas ] [ نظرات()