تبلیغات
همسران اول - دلیل وجود مشکلات در زندگی

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

دلیل وجود مشکلات در زندگی
همسراول ،دلیل مصیبت ها در زندگی

سرانجام روزی به حکمت همه اتفاقات زندگیتان پی خواهید برد

پس فعلا به سردرگمی ها بخندید

از میان اشک ها لبخند بزنید

و همواره به خودتان یاد آوری کنید که

پشت هر حادثه ای، دلیلی نهفته است

سلام .
به نظر شما دلیل مشکلات و مصیبت هایی که در زندگی اغلب اشخاص گرفتار آن می شوند ، چیست ؟
آزمون الهی ؟ وسیله ای برای نزدیک شدن به خدا ؟ سهل انگاری در زندگی ؟ تاوان اشتباهات ؟هشدار برای توجه به بعضی مسایل ؟ و ...؟

اگر فقط دلیل این مشکلات و مصائب ، تاوان اشتباهات و کیفر گناهان هست ،چرا امامان و پیامبر هم در زندگی خود دچار مشکلات و مصیبت می شدند ؟
و اگر دلیل این مشکلات ، آزمون الهی و وسیله ای برای قرب الهی هست ، چرا افراد کناهکار هم دچار این مشکلات می شوند ؟

نظر شما چیست ؟مصائب شکل های گوناگونی دارند و به دلایل گوناگون در زندگی ما به وجود می آیند . ما در مواجه شدن با مشکلات باید ابتدا تدبیر و تفکر کنیم و به این مطلب فکر کنیم که شاید دلیل این مشکل ، به نوعی اعمال خود ما باشد . و در عین حال از یاد خدا غافل نشویم . چرا که خداوند بزرگ ، صلاح و مصلحت بنده ی خود را بیشتر و بهتر می داند . ممکن است گاهی ما فکر کنیم مساله ای برای ما شر است ، ولی بعدها متوجه خیر بودن و مصلحت آن برای خودمان بشویم .

مطلب دیگر این که هیچ گاه نباید مصائب و مشکلات خود را با مصائب ائمه و پیامبر مقایسه کنیم . چرا که آن ها بندگان خاص خدا بودند و از اشتباه مصون .

بر طبق روایات ، دلیل بروز مصائب و مشکلات برای ظالمان ، تأدیب آنها ، برای مومنین به عنوان آزمایش الهی وپاک شدن از گناهان و هم چنین برای جلوگیری از غافل شدن از یاد خدا و رسیدن به تکامل و نزدیک شدن به خدا و بالا بردن قدرت صبر  واستقامت در برابر مشکلات می باشد . خدا به صابرین ،بشارت داده است .

مصائب  برای پیامبران و ائمه ،بدون آن که گناهی مرتکب شده باشند ، کرامت و مقام را به ارمغان می آورد . * با تشکر از دوستان همراه در این پست .


** با تشکر از   آقای جواد زاده   که  در این پست همراهمان بودند و از جوانب مختلف موضوع را بررسی کردند .


طبقه بندی: یاس،
برچسب ها:مصایب در زندگی،
[ شنبه 1393/06/15 ] [ 14:10 ] [ yas ] [ نظرات()

نمایش نظرات 1 تا 30