تبلیغات
همسران اول - ارتباط قبل از ازدواج ؟

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

ارتباط قبل از ازدواج ؟

یکی از دغدغه های دختران جوانی که به نیت ازدواج با مردی آشنا می شوند این است که حد و حدود روابط را در چه سطحی نگاه دارند .

گاهی مدت کوتاهی پس از آشنایی طرف مقابل درخواست رابطه ی بیشتر را دارد و دختر نمی تواند در مقابل فشار روانی برای ارتباط بیشتر مقاومت کند و به صراحت " نه " بگوید .

جدا از مسایل مذهبی و عرف جامعه ی ما ،روانشناسان به دلایل مختلف که بعدا اشاره خواهم کرد ، رابطه ی جنسی قبل از ازدواج را درست نمی دانند . بنابراین باید به صراحت از انجام این کار ممانعت کرد .

دراین صورت ممکن است مرد ، با توجیه سعی در تغییر دادن نظر دختر داشته باشد و این رابطه را قبل از ازدواج عادی جلوه دهد و یا رفتار دختر را بچه گانه بخواند و یا تهدید به جدایی کند .

در این زمان دختر باید بتواند برای توجیهات مرد ،پاسخ مناسب داشته باشد و خود را در دام مرد گرفتار نکند . باید بتواند مرد را مُجاب کند که بهتر است تا زمان ازدواج صبر کنند ، از آسیب هایی که در این صورت به او ( دختر ) خواهد رسید بگوید ، از ارتباط های بدون تعهد و مسئولیت که اینده ی جوان ها را تباه کرده است ، از این که دوست دارد خویشتن دار باشند و احساساتش بازیچه قرار نگیرد .

از این که به خودش و بدنش احترام می گذارد و همین انتظار را از مرد هم دارد . و در نهایت اگر مرد اصرار و پافشاری کرد ، بداند که این ارتباط به نفع او نیست و رهایش کند .

طبقه بندی: یاس،
برچسب ها:ارتباط جنسی قبل از ازدواج،
[ پنجشنبه 1393/07/3 ] [ 17:42 ] [ yas ] [ نظرات()