تبلیغات
همسران اول - ارتباط جنسی قبل از ازدواج

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

ارتباط جنسی قبل از ازدواج

همسراول/رابطه قبل از ازدواج

شاید بعضی دخترها فکر کنند که برای نگه داشتن یک رابطه باید از هیچ تلاشی دریغ نکنند و به هر صورت مرد را حمایت کنند تا این رابطه پایدار بماند حتی با موافقت کردن با خواسته های نامعقول طرف مقابل . اما تجربه نشان داده این طرز فکر اشتباه هست مخصوصا داشتن ارتباط جنسی قبل از ازدواج . به دلایل زیر :

- گاهی درخواست رابطه قبل از ازدواج فقط برای مَحَک زدن دختر هست و مرد واقعا تمایل به این کار ندارد . اگر دختر حتی با وجود اصرار مرد به این رابطه تن ندهد ،مرد متوجه این مطلب می شود که می تواند به این دختر به عنوان شریک زندگی اعتماد کند .


ولی در صورت موافقت دختر ،چه در صورت ادامه ی دوستی و ازدواج و چه در صورت به هم خوردن این دوستی ، این شک در ذهنش وجود دارد که آیا این دختر باشخص دیگری هم ارتباط داشته ؟ آیا در صورت ازدواج می تواند به او اعتماد کند ؟

- وجود روحیه ی قدرت طلبی و مبارزه جویی در مرد باعث می شود که به دنبال اهداف غیر قابل دسترس باشد بنابراین هرچه شخصیت دختر غیر قابل نفوذتر باشد تلاش مرد برای به دست آوردن او بیشتر می شود . مردها اهداف آسان را خیلی جدی نمی گیرند .

- در طول دوران آشنایی و عشق ،ترشح هورمون دوپامین که هورمون عشق نامیده می شود ،باعث علاقه مندی به ادامه رابطه و تلاش برای رسیدن به معشوق می شود . اما به محض اولین رابطه جنسی ترشح هورمون عشق متوقف شده و هورمون تستسترون که هورمون جنسی می باشد ترشح می شود و بنابراین باعث اختلال در شناخت طرفین و رشد عشق قبل از ازدواج می شود و گاهی پس از مدتی از گذشت رابطه ی جنسی ، هیجان و توجه مرد کم می شود و تمایلی برای ادامه ی رابطه و ازدواج ندارد .

- در خانم ها پس از رابطه ی جنسی ، هورمون آکسی توسین ترشح می شود که هورمون وابستگی و اعتماد است . ترشح این هورمون قبل از ازدواج باعث می شود دختر وابستگی به مرد پیدا کرده و احساسات شدید از تصمیم گرفتن درست او جلوگیری کند ،بنابراین متوجه مشکلات شخصیتی و یا ضعف مرد نمی شود . البته ترشح این هورمون پس از ازدواج به پایداری ازدواج کمک می کند .

بنابراین جدا از مسایل مذهبی ، به هیچ عنوان رابطه جنسی قبل از ازدواج توصیه نمی شود .

طبقه بندی: یاس،
برچسب ها:رابطه قبل از ازدواج،
[ یکشنبه 1393/07/6 ] [ 18:47 ] [ yas ] [ نظرات()

نمایش نظرات 1 تا 30