تبلیغات
همسران اول - بــانک عشق

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

بــانک عشق

همه ی ما یک بــانک عشق داریم، که شامل حسـاب های متفاوت زیادی است. هر شخصی که می شناسیم و با ما ارتباط دارد، در این بــانک حسـاب ویژه ی خودش را دارد. همه ی اشخاص به هنگام برقراری ارتباط با ما؛ یا از حسـابشان برداشت می کنند یا به آن می افزایند.

 تعاملات لذت بخش موجب سپرده گذاری در این بــانک می شود و تعاملات دردناک و ناراحت کننده موجب برداشت از حسـاب این بــانک.


در نظام بــانک عشق هرگونه سپرده گذاری یا برداشت از واحد های عشق، اهمیت ویژه ای دارد.                      

اگر دوستی را ملاقات کنید و او در شما احساس آرامش ایجاد کند، یک واحد عشق در حسابش در بــانک عشق شما سپرده گذاری می شود. اگر تعاملات احساس بهتری ایجاد کنند، سپرده ی بــانکی دوست تان به دو واحد افزایش می یابد. به همین شکل، هرچه ارتباطات خوب تر و خوب تر شوند، به میزان عشق طرف مربوطه در بــانک عشق شما افزوده می شود. وقتی کسی کار تاثیر گذاری برای ما انجام دهد ، ممکن است تا چند هفته کار اورا به یاد بیاوریم و چندین واحد عشق به حسـاب او سپرده شود .


حالا فرض کنیدوقتی با شخصی هستید که موجب ناراحتی تان می شود، یک واحد عشق از حسـاب او کم می شود. اگر احساس بدی در شما ایجاد کند، دو واحد عشق از حسـابش برداشت می شود و هرچه این ارتباط بدتر شود، به همان میزان از واحد های عشق از حساب او در بــانک عشق شما کاسته می شود.تا جایی که حساب بــانکی عشق او کامل خالی می شود و آن شخص را کامل کنار می گذارید .

به همین ترتیب با گذشت زمان میزان سپرده ی حسـاب های افراد در بانک عشق شما تغییر می کند.

جذب دیگران شدن راهی است که عواطفمان ازطریق آن ما را به سپری کردن وقت مان با شخصی که در ما احساس خوبی ایجاد می کند ، تشویق می کند .

وقتی سپرده ی بــانک عشق با شخصی از جنس مخالف به میزانی معین می رسد ، هزاران واحد عشق به حسـاب عشق ریخته می شود و موجب شکل گیری عشق رمانتیک می شود .

یک زوج می توانند با سپرده گذاری منظم واحدهای عشق ، تعادل بــانک عشقشان را حفظ کنند ...

متاسفانه رسیدن سپرده ی بــانک عشق به زیر آستانه ی عشق رمانتیک نوعی اعلام خطر است . این فقدان عشق اغلب به عنوان روند طبیعی زندگی مشترک یا پخته شدن ارتباط تعبیر می شود . اما در واقع همین آغاز مشکلاتی جدی است .


مفهوم بــانک عشق:

بدیهی است که مفهوم بــانک عشق معنای دقیق ریاضی ندارد. این مفهوم فقط برای تاکید این حقیقت طرح شده که ما از نظر عاطفی تا حدی تحت تاثیر هر شخصی که با او روبرو می شویم قرار می گیریم. اجتماع و تجمع تجارب مثبت و منفی، واکنش عاطفی مارا نسبت به اشخاصی که می شناسیم؛ شکل می دهد.


البته شما فعالانه و به طور جدی از همه ی این مسائل آگاه نیستید. شما به خودتان نمی گویید: "او سه واحد سپرده گذاری کرد" یا "چهار واحد از حسـابش کسر شد" . اما در هر صورت واحد های عشق پیوسته واریز و برداشت می شوند.


* برگرفته از کتاب رهایی از خیانت های زناشویی

 

 ** به نظر شما چگونه می توان در بــانک عشق همسر ، سپرده ی عشق را افزایش داد ؟

 

 *** به نظر من گاهی روزمرگی ها ، مشغول شدن هر یک از زوجین در محل کار و یا با فرزندان ، باعث می شود که به مرور سپرده ی عشق ما در بــانک همسر کم و کمتر شود .

 

 نیازهای عاطفی برطرف نشده شرایط ویژه ای را برای روی دادن بی وفایی مهیا می کند . اما وضعیت وقتی پیچیده می شود که شخصی دیگر به جز همسرمان نیازهای عاطفی مان را براورده می کند . این شخص ممکن است یک همکار باشد یا یک دوست که در شرایط بحرانی در کنار ماست و در بــانک عشق ما سپرده گذاری می کند . گاهی سپرده ی او بیشتر از سپرده ی همسرمان می شود و ممکن است روزی عاشق او شویم .


وهمین احساس عشق رفتار و عکس العمل های ما را از اختیارمان خارج می کند . ممکن است بعد از این که به این موضوع پی می بریم ، بخواهیم ارتباط را با شخص مورد نظر قطع کنیم . اما اگر وابستگی عاطفی زیاد باشد ، این کار برایمان غیرممکن به نظر می رسد.****  بنابراین ،اگر احساس می کنید به فرد دیگری غیر از همسرتان علاقه پیدا کرده اید ،قدم زنان از او دور نشوید بلکه به سرعت بدوید .

طبقه بندی: یاس،
برچسب ها:بانک عشق،
[ دوشنبه 1393/07/28 ] [ 17:54 ] [ yas ] [ نظرات()