تبلیغات
همسران اول - به زنانگی خود تحقق بخشید و عشق را بیابید

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

به زنانگی خود تحقق بخشید و عشق را بیابید

کتــاب زن بودن نوشته ی تونـی گـرنت را به توصیه ی دوستی می خوانـم. تونـی گـرنت در این کتاب بر نقش تاثیر گذار زنان در جامعه ی امروزی و هم چنین در خــانواده ،تاکید دارد. وی در این کتاب شخصــیت زنان را در 4 وجه بررســی می کند .


- جنـبه آمــازون یا جنگحویی: زن آمازون دارای تمرکز حواس بالا و فزون خواه است، ابراز وجود می کند، هدف دار و متکی به نفس و خود کفا ست، ارتباط او با مردان زندگی اش در قالب همکار، رفیق و رقیب است.

 

 

- جنــبه مادونا یا معنوی: سرشتی الهام بخش است و معیارها و ارزش ها و ایده ها را منتقل می کند. بازتابنده و تجسم محسنات کامل زنانه از لحاظ بردباری، وقار و وفای به عهد است. این نوع زن در پی کسب عظمت برای خود نیست، او ترجیحاً مرد را در زندگی به سوی عظمت می کشاند و بی هیچ قید و شرطی از تلاش وی در جستجوی کسب خرسندی و موفقیت حمایت می کند.

 

- جنــبه مادر: حامی و سرپرست است. زنی است که با وابستگی اش به دیگران کامیاب می شود، او نه تنها فرزندانش را بزرگ می کند، بلکه سایرین و خویشاوندان، دوستان مؤنث و همسر را هم می پرورد.

 

- جنـــبه معشوقه یا طنازی : زنی که در روابط شخصی خود با مرد در سطوح مختلف عقلانی، عاطفی، جنسی بیش از هر چیز دارای نقشی تعیین کننده و فعال است.


نویسنده معتقد است زن امروزی شدیداً به سوی جنبه ی آمــازون شخصیتش متمایل شده است، او به رقابت با مردان می پردازد، مادرشدن را به تعویق می اندازد، با مادونا ی روانش به دلیل این که از مُد افتاده ، در تماس نیست و از بُعد معشوقه فقط به قصد کامجویی جنسی استفاده می کند.


یک زن موفق بایــد در طول دوره زندگی خود این چهار جنبه روان خود را تجربه کند و در هم بیامیزد. بایــد به درون خویشتن خود بنگرد و آن جوانبی از شخصیتش را که هنوز نیازمند رشد است، کشف کند.


قلمرو زندگی برای زنی که مایل است فقط یکی از جوانب زنانگی اش را برگزیند بسیار محدود است. مطمئناً یکی از اهداف خوب زندگی این است که ما تمام آن چیزی باشیم که می توانیم، هم برای خود و هم برای کسانی که دوستــشان داریم.


* به نظر من برای یک زن کـامـل بودن باید تمام جنـبه های وجودی خود را پــرورش داد .بعضی اوقات باید جنگـجو بود و گاهی طنــاز ...

** کدام وجه یا وجه ها رو در خود پررنگتر می بینید ؟
طبقه بندی: یاس،
[ سه شنبه 1393/08/20 ] [ 03:10 ] [ yas ] [ نظرات()