تبلیغات
همسران اول - سوء تفاهم میان مریخی ها و ونوسی ها !!!

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

سوء تفاهم میان مریخی ها و ونوسی ها !!!

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که حرفی به همسرتان بزنید و بعد احساس کنید بحث بدتر بالا گرفته است؟

 آیا تا به حال  در زندگی شما سوءتفاهم رخ داده است؟

 چند بار درگیر توضیح جمله‌ ای شده اید که بدون هیچ قصدی بیان کرده‌ اید؟

   شاید باورتان نشود اگر بگویم که تمام این‌ها در یک زندگی کاملاً طبیعی است و قطعاً رخ خواهد داد! اما دلیل این سوءتفاهم ها چیست؟

بی‌شک در لفافه صحبت کردن بزرگ‌ترین عامل سوء تفاهم  میان زوجین است.

 او یک مرد است ... و


 

مردها قوانین و قواعد خاص خودشان را برای زندگی دارند. خیلی صریح هستند.

شاید در کتاب‌های روانشناسی بسیاری راجع به مردها و خصوصیات رفتاری و اخلاقی آن‌ها مطلب خوانده باشید؛اما باور کنید در یک جمله می‌توان برای اکثر سوءتفاهم‌های زناشویی یک نسخه پیچید!

آن هم اینکه نباید با یک مرد در لفافه صحبت کرد.


طبیعی است که هر مردی خصوصیات خاص خودش را دارد، اما این را مطمئنم که تمام مردها از پیچیده صحبت کردن بیزارند. باید با آن‌ها صریح و رک و بدون پرده صحبت کرد و این اصلاً به معنای رکیک حرف زدن و بد صحبت کردن نیست.


اگر می‌خواهید بدانید همسرتان خسته است یا نه، باید از او خیلی واضح بپرسید که خسته هستی؟ به جای پرسیدن این سوال قطعاً هر چیز دیگری بپرسید او متوجه منظور شما نخواهد شد و ممکن است جواب‌هایی بدهد که مد نظر شما نیست.

 

مثلاً اگر از همسرتان بپرسید روز کاری خوبی داشتی؟ او بی‌شک برایتان از کارش خواهد گفت؛ البته به اندازه‌ جملات مردانه. شاید یک جمله و شاید چند جمله نه بیشتر، اما اگر از او بپرسید چه خبر قطعاً او خواهد گفت هیچ!

 پس سعی کنید در تعاملات خود با همسرتان درست سوال مورد نظر را طراحی کرده و بپرسید وگرنه اگر پاسخ قانع‌کننده‌ای دریافت نکردید به حساب بد قلقی شوهرتان نگذارید.


اغلب آقایان از اینکه ندانند گوینده به چه منظوری در حال صحبت کردن است، عصبی می‌شوند... با همسر خود صریح و روشن صحبت کنید؛ چون همسر شما یک مرد است و آقایان از صریح صحبت کردن و عدم پیچیدگی در کلام لذت می‌برند و در تمام طول مدت صحبت خود با دیگر آقایان و حتی با خانم‌ها این انتظار را دارند که هیچ حرفی را در حالت کنایه و اشاره نشنوند و این دقیقاً برخلاف روش خانم‌هاست که در صحبت کردن معمولاً از اشارات استفاده می‌کنند.

 

سعی کنید بار جمله‌هایتان مثبت باشد


مردها به جمله‌ها و واژه‌ها حساس نیستند؛ درست برعکس خانم‌ها. اما بار منفی یا مثبت جملات، ناخود آگاه بر روی آن‌ها تأثیر خواهد گذاشت. یعنی بار هر جمله‌ای بر روی هر شنونده‌ای اثرات خاص خود را دارد؛ اگر شما قصد دارید با همسرتان مصاحبت‌های کلامی شیرینی داشته باشید، باید سعی کنید جملات ساده با بار کلامی مثبت به کار ببرید.

 

به شکل ساده‌تر باید بگویم که جملاتتان را با افعال منفی و نمی نمی نمی نمی‌ها صرف نکنید؛ نمی‌روی؟ نمی‌شنوی؟نمی‌گیری؟ نمی‌خری؟ نمی‌گویی؟ نمی‌خواهی؟ و ….


بهتر است برای هر یک از این جملات یک مترادف با بار مثبت پیدا کنید.

به عنوان مثال:

به‌جای اینکه به همسرتان بگوییم خسته نباشی؛ بگوییم خدا قوت.

به‌جای بد نیستم؛ بگوییم:‌ خوب هستم؛

به‌جای فراموش نکنی؛ بگوییم: یادت باشه؛

به‌جای پدرم درآمد؛ بگوییم: خیلی راحت نبود؛

به جای دستت درد نکنه؛ بگوییم: ممنون از محبتت، سلامت باشی؛

 به‌جای این مسئله ربطی به تو ندارد؛ بگوییم: مسئله را خودم حل می‌کنم؛ و ...

 


 به جای جملاتی از جمله چقدر چاق شدی؟ چقدر لاغر شدی؟ چقدر خسته به نظر می‌آیی؟ چرا موهات را این قدر کوتاه کردی؟ چرا ریشت را بلند کردی؟ چرا رنگت پریده؟ چرا تلفن نکردی؟ چرا حال مرا نپرسیدی؟؛ بگوییم: سلام به روی ماهت، خوشحال شدم تو را دیدم، همیشه در قلب من هستیطبقه بندی: یاس،
[ یکشنبه 1393/10/28 ] [ 13:23 ] [ yas ] [ نظرات()