تبلیغات
همسران اول - خانم‌ها نیاز به صحبت بیشتری دارند ...

همسران اول

تقدیم به تمام بانوان سرزمینم

خانم‌ها نیاز به صحبت بیشتری دارند ...
 زن‌ها در كنار هم و به اتفاق فرزندان‌شان نزدیك غارهای محل زندگی خود اجتماع می‌كردند. توانایی ایجاد پیوند، اتصال و برقراری روابط نزدیك برای دوام و بقای هر یك از این زنان مهم بود. مردها به سكوت روی تپه می‌نشستند و منتظر شكار می‌شدند. وقتی زن‌ها به‌اتفاق هم، درگیر كاری می‌شدند، برای برقراری ارتباط بیشتر، مرتب با هم حرف می‌زدند. وقتی مردها شكار می‌كردند یا ماهی می‌گرفتند، از بیم آنكه شكار از دست‌شان فرار نكند، با هم صحبت نمی‌كردند.


وقتی مردان امروزی هم به شكار یا صید ماهی می‌روند، باز هم زیاد حرف نمی‌زنند. وقتی زن‌های امروزی برای خرید می‌روند و یا دور هم جمع می‌شوند، مرتب صحبت می‌كنند. زن‌ها برای صحبت‌كردن نیاز به دلیل ندارند، هدف خاصی را هم دنبال نمی‌كنند. آنها برای آن با هم حرف می‌زنند كه با یكدیگر ارتباط برقرار كنند.

اگر از مغز زن و مرد، ام ـ آر ـ آی بگیرند، مشخص می‌شود كه مغز زن‌ها به‌شدت برای صحبت كردن مساعد است. ما در كتاب «چرا مردها گوش نمی‌دهند و زن‌ها نمی‌توانند نقشه بخوانند» توضیح دادیم كه زن‌ها با توجه به خصوصیات مغزی خود می‌توانند ٦٠٠٠ تا ٨٠٠٠ كلمه صحبت كنند و این در حالی است كه مردها در حدود ٢٠٠٠ الی ٤٠٠٠ كلمه صحبت می‌كنند. معلوم می‌شود كه چرا صحبت زن‌ها تا این اندازه برای زوج‌ها، تولید مسئله می‌كند. یك مرد شاغل تا بعدازظهر ظرفیت حرف زدنش تمام می‌شود. بعد به خانه‌اش می‌رود، جایی كه زن او ٤٠٠٠ تا ٥٠٠٠ كلمه برای حرف زدن دارد. دو زن می‌توانند تمام مدت روز را رو‌در‌رو صحبت كنند و بعد وقتی به‌ خانه‌های‌شان برگشتند یك ساعت هم تلفنی حرف بزنند. در این زمان است كه مردها می‌پرسند: «چرا این همه‌ مدتی كه با هم بودید این حرف‌ها را نزدید؟»

داشتن مغزی كه در كار صحبت و مهارت‌های زبانی و كلامی قوی نیست، علتی است كه مردها سه تا چهار برابر بیشتر از زنان، لكنت زبان پیدا كنند. خوانش پریشی هم در مردها ١٠ برابر از زن‌ها بیشتر است. مردها از سخن گفتن و از زبان برای بیان حقایق و داده‌های اطلاعاتی استفاده می‌كنند. اما اغلب مردها تنها در صورتی صحبت می‌كنند كه حرفی برای گفتن داشته باشند. به‌عبارت دیگر مردها تنها برای بیان واقعیت‌ها، اعلام اطلاعات و ارائه راه‌حل صحبت می‌كنند. این موضوع، به هنگام برقراری ارتباط میان زنان و مردان مشكلات فراوانی ایجاد می‌كند. صحبت زنان اقدامی به‌منظور پیوند‌جویی است.


راه‌حل برای مردان
توجه داشته باشید كه هدف اصلی صحبت زنان، صرفاً صحبت كردن است. هدف زن این است كه با صحبت كردن احساس بهتری پیدا كند و با شما به ارتباط و پیوند برسد. به‌ راه‌حلی نیاز نیست. تنها كاری كه باید بكنید این است كه او را تشویق كنید. محتوای صحبت مرد مهم نیست، مشاركت اوست كه مهم است.

راه‌حل برای زنان
زمانی را برای صحبت كردن با مرد مشخص كنید. به او بگویید كه می‌خواهید بدون اینكه راه‌حلی ارائه دهد، به حرف‌های‌تان گوش بدهد. در برابر مردان از مجازات سكوت خودداری نمایید زیرا آنها اصولاً متوجه نمی‌شوند، كه شما با آنها حرف نزده‌اید. مردها از اینكه اوقات خود را به سكوت بگذرانند لذت می‌برند. اگر مشكلی با او دارید، صراحت به خرج دهید.

طبقه بندی: یاس،
[ چهارشنبه 1394/04/17 ] [ 23:28 ] [ yas ] [ نظرات()